minden ami naruto

Uzumaki Naruto

Uzumaki Naruto:
Naruto még fiatalon árvult el,mikor édesapja,Avarrejtek negyedik hokagéja saját élete árán fia testébe zárta a pusztító erejű kilencfarkú rókadémont.Mivel Naruto magában hordozta a falusiak által gyűlölt és rettegett teremtményét,azok kiközösítették a fiút,így nem volt része túl sok szeretetben és törődésben fiatal évei során.Ezek hiánya miatt Naruto arról kezdett álmodozni,hogy egyszer ő is hokage,a falu vezetője lesz és így majd a falu lakói is elfogadják és tisztelni fogják őt.Hogy ezt egyszer valóra is válthassa,Naruto mélyen eltökélt és kitartó lett,meggyőződésévé vált hogy bármely nehéz feladatot képes teljesíteni célja elérése érdekében. Naruto erőfeszítéseit számos siker koronázza a sorozat cselekményének előrehaladtával,és egyre több szereplőt győz meg arról,hogy egyszer valóban kiváló hogake lesz belőle.Naruto gyakran vicceivel hívja fel magára a figyelmet és néha egy különleges technikáját használva,melyet szexi jucunak nevez el,meztelen nővé változik,hogy kigúnyolja azt,aki bosszantja. Ezért aztán az ő tanítványa Szarutobi Konohamaru le is utánozza a technikáit és vicceit.Naruto akadályt nem ismerő eltökéltsége néha a körülötte lévő embereket is arra ösztönzi,hogy átvegyék a fiú hozzáállását;a sorozat Második részében Naruto tanára,Hatake Kakasi meg is jegyzi,hogy ez a fiú egyedülálló adottsága és ereje.Gára,miután vereséget szenved Narutótól,felismeri,hogy a valódi erő abban rejlik,ha másokért harcol,nem pedig önmagáért.Ezek a jellemfejlődések testesítik meg az egyes történetek tanulságát,és egyben a szereplők hitvallásává,életfilozófiájává is válnak.Ennek az adottságának köszönhetően Narutónak sikerül megszereznie azokat a barátokat, akiket gyermekkorában hiányolt.A sorozat folyamán kötött barátságok közül azonban mindvégig a csapattársaihoz,Ucsiha Szaszukéhez és Haruno Szakurához fűződő kapcsolata a legfontosabb.A közte és Szaszuke közötti viszony erősen a két szereplő rivalizálására épül,melyet Naruto egyfajta testvéri kapcsolatnak tekint.Annak ellenére,hogy az Első rész végén Szaszuke elárulja Narutót és egész Avarrejteket, Naruto megőrzi ragaszkodását barátja iránt és nem tűri,ha valaki rosszat mer szólni róla.Naruto mély érzelmeket táplál Szakura iránt,ami abban gyökerezik,hogy első közös évük során a csapatban Naruto fülig szerelmes volt a lányba.Naruto ragaszkodása a lányhoz olyan erős,hogy bármit képes lenne megtenni,csak hogy boldognak láthassa, így arra is megesküszik,hogy a kedvéért vissza fogja hozni Szaszukét a faluba,bármilyen nehéz is lesz.
Képességei és készségei [szerkesztés]

Uzumaki Naruto raszenganja.
A testébe zárt démonróka révén,Narutónak hatalmas csakra-tartalékhoz van hozzáférése,egy olyan erőhöz,mely a nindzsák számára lehetővé teszi természetfeletti képességek gyakorlását.Naruto emiatt olyan nindzsatechnikákat is képes alkalmazni,melyeket egy hasonló korabeli fiúnak normális körülmények között lehetetlen volna.Mivel a róka csakrája folyamatosan keveredik sajátjával,Naruto erővel is képes megcsapolni annak tartalékait például ha erősen haragos állapotba kerül,de akár beszélhet is a rókával és közvetlenül kérhet tőle a csakrájából.Mikor a róka csakrája felszabadul,róka-körvonalú aura jelenik meg Naruto körül,melynél a megjelenő farkak száma, egy és kilenc között jelzik a róka felszabadult erejének mértékét.Bár minden egyes farok megjelenésével drámaian nő harci ereje,ezzel együtt elméje is egyre jobban ködbe burkolózik és a negyedik farok megjelenésekor teljesen el is veszti az irányítást maga felett.Mivel a róka ereje azokra is közvetlenül veszélyt jelent,akik közel állnak hozzá,Narutónak erősen korlátoznia kell ennek használatát.A sorozat cselekménye során Naruto folyamatosan képes előnyt kovácsolni tekintélyes csakra-tartalékaiból.Az első és gyakran visszatérő példa erre a Kage bunsin no dzsucu,mellyel a képesség gyakorlója több másolatot is képes létrehozni saját magáról,de ehhez nagy mennyiségű csakra szükséges.Míg a legtöbb nindzsa csak néhány ilyen árnyékklónt képes előhívni,Naruto tartalékai miatt akár több százat is,anélkül,hogy kimerülne.Ezeket a másolatokat Naruto igen sokoldalúan képes felhasználni,például,hogy elsöprő támadást indítson,felderítsen egy területet,vagy hogy csak egyszerűen hatékony edzést végezzen rövid idő alatt.Azon képessége,hogy békákat tud megidézni,szintén a róka csakráján alapszik,igazán hatalmas békákat csak ennek a segítségével képes előhívni.Naruto emellett elsajátította a szendzsucut is,egy erőnövelő technikát mely a békáktól származik és természet energiáinak összegyűjtésén alapszik.A természet energiáit akár két árnyékklónjának is át tudja adni,aminek segítségével könnyebben eljuthat a „bölcs állapotba”.Naruto egyik kedvelt dzsucuja a Raszengan,egy örvénylő csakrából képzett gömb,melyet elsőként édesapja alkalmazott.Mikor ezt a technikát veti be,Naruto kage bunsinokat is segítségül hív,hogy a megfelelő alakra tudja formálni a csakráját.Bár nyers formájában is pusztító erejű,Minato eredetileg azért hozta létre a Raszengant,hogy az saját elemi csakráját oltsa bele.Kitartó edzések után Naruto maga is képessé vált a Raszengant beoltani saját szél-csakrájával és megalkotnia a Raszensurikent,mely hatalmas mértékű roncsolást okoz mindenen,amivel érintkezésbe kerül.Félkész állapotában még maga Naruto kezét is több helyen eltörte.A sérülés veszélyét Naruto azzal küszöbölte ki,hogy a szendzsucut felhasználva a Raszensuriken elhajítása közben növeli annak erejét.


Szaszuke:
Háttere
Szaszuke korai gyermekkorában,ahogyan azt a Naruto huszonötödik kötete elmeséli,bátyja, Ucsiha Itacsi árnyékában élt,aki az Ucsiha klán csodagyermekének számított.Hogy őt is észrevegyék és hogy elnyerje szülei figyelmét,Szaszuke kitartó edzésbe kezdett.A fiatal fiú képtelen voltutolérni bátyja ügyességét, aki ugyanakkor az egyetlen személy is volt, aki elismerte Szaszuke igyekezetét és azt, amit elért.Idővel Itacsi eltávolodott klánjától és kiesett családja bizalmából is, akik így egyre inkább Szaszukében vélték felfedezni klánjuk jövőjét.
Nem sokkal azután, hogy családja végre kezdte befogadni őt, az egész klánját lemészárolták. A gyilkosa pedig saját bátyja, Itacsi volt. Miközben Szaszuke menekülni próbált, Itacsi azt mondta neki, hogy valójában soha nem szerette őt. Azáltal, hogy úgy hitte testvére még arra sem tartotta méltónak, hogy klánjával együtt végezzen vele, Szaszuke a gyűlölettől és bosszúvágytól hajtva egyre erősebbé és ügyesebbé akart válni. Szaszuke így annak szentelte életét, hogy meggyilkolja bátyját és megbosszulja annak tettét.Évekkel később, a Második rész folyamán Szaszukében kezdenek kétségek ébredni, hogy valójában mi is történet azon az éjjelen, mikor családját lemészárolták. Az igazságra azonban csak Itacsi halála után derül fény: a klán legyilkolását Avarrejtek vezetői rendelték el.
Kapcsolatai és személyisége
Első megjelenése alakalmával, a 7-es Csapathoz való csatlakozásakor Szaszuke igen távolságtartó és lenéző társaival szemben. Úgy érzi, hogy képességei jóval meghaladják a többiekéit, ezért aztán nem is hajlandó együttműködni Uzumaki Narutóvak és Haruno Szakurával, mivel ez semmivel sem segítené célja elérésében, hogy megölje Itacsit. Előítéletei azonban hamar hibásnak bizonyulnak: Szakura számos értékes információval rendelkezik, a Narutoval való rivalizálása pedig ösztönzően hat a fiúra. Bár saját felsőbbrendűségébe vetett hite megmarad az egész sorozat alatt, ugyanakkor Szaszuke elfogadja barátai segítségét is az Első rész folyamán. Érzelmileg egyre közelebb kerül másokhoz, és idővel még életet is hajlandó kockáztatni barátaiért, annak ellenére, hogy halála meghiúsítaná bosszúját Itacsi ellen.
Bár Szaszuke némiképp megbarátkozik a boldog élettel Avarrejtekben, de soha nem hagyja, hogy ez eltántorítsa eredeti céljától. Az Első rész során Szaszuke többek között Haku és Gára ellen is harcol, valamint nála sokkal erősebb nindzsákkal is összeméri az erejét, hogy felderítse saját gyengeségeit.Képességeibe vetett önelégültsége ellenére Naruto idővel gyorsabban kezd fejlődni és jobb eredményeket elérni. Ez, valamint gyors veresége az Itacsival vívott küzdelme során megingatja eddigi szilárd hitét saját képességeiben és fejlődésében. Barátait egyre inkább ellenfelekként kezdi kezelni.
Mivel egyre elégedetlenebb a faluban való fejlődésével és mivel úgy hiszi, hogy Orocsimaru segíhet neki, hogy elég erős legyen Itacsi legyőzéséhez, Szaszuke az Első rész végén elhagyja Avarrejteket.Naruto megpróbálja megállítani őt, Szaszuke pedig, akinek Itacsi azt mondta, hogy csak akkor válhat erősebbé, ha megöli a legközelebbi barátját, Naruto életére tör. Végül azonban elveti ezt a gondolatot, mivel úgy gondolja Itacsi pont ezt akarja kikényszeríteni belőle, és tovább indul, hogy felkutassa Orocsimarut. Az Orocsimaruval töltött két és fél év alatt Szaszuke még jobban bátyja meggyilkolásának megszállottja lett, és még testét is képes lett volna átadni Orocsimarunak, ha így meg tudja ölni Itacsit, de végül Orocsimaru ellen fordul, mikor arra a következtetésre jut, hogy az nem taníthat neki már semmi hasznosat. Miután Itacsi meghal a vele folytatott küzdelemben, s rá kell döbbennie, hogy bátyját annak idején Avarrejtek felső vezetése manipulálta. Szaszukét elhagyja minden gyűlölete, amit eddig Itacsi iránt érzett és megfogadja, hogy elpusztítja Avarrejteket.
Képességei és készségei
Szaszuke a sorozat folyamán mindig könnyűszerrel sajátított el új nindzsa-képességeket. A Naruto kezdetén a fiú már birtokolja az Ucsiha klán egyik védjegyének számító tűzokádó és fegyver-alapú technikákat,melyek gyakorlásában a továbbiakban még nagyobb tapasztalatra tesz szert. Az Ucsiha vérvonalnak köszönhetően örökölt képességek közül, Szaszuke leggyakrabban a Saringant alkalmazza. Ez a képesség a fiú szeméhez kötődik és számos előnyt biztosít számára a harcok során. Szaszuke Saringanja folyamatosan fejlődik az Első rész alatt. Kezdetben még csak a gyorsan mozgó tárgyakat és személyeket képes követni vele és kiszámítani azok jövőbeli helyzetét. A Második részben már arra is képes használni a Saringant, hogy illúziókat hozzon létre és ezzel megzavarja ellenfelét. Szaszuke Saringanja Itacsi halálakor éri el ereje csúcsát; egy hozzá közel álló személy halála árán, Szaszukében felébred a Mangekjó Saringan, mely felruházza őt testvére Amateraszu tűz-technikájával.
Orocsimaru befolyása szintén hatással volt Szaszuke képességeire. Első találkozásuk alkalmával az Első részben, Szaszuke megkap egy átokbillogot, mely rövid időre hatalmas erővel és gyorsasággal ruházza fel. Szaszuke igen gyakran használja ezt a jelet, melynek következményeképpen mikor eléri annak második szintjét külseje drámai változásokon megy keresztül. Orocsimarut és annak átkozott jelét végül Itacsi távolítja el Szaszuke testéből végső összecsapásuk során. Orocsimaru felügyelete alatt való edzései során testileg való megerősödése mellett Szaszuke egyéb képességekre is szert tett, így megtanult kígyókat idézni is.Az Orocsimaru által tanított technikákon kívül Szaszuke elsajátította Orocsimaru néhány egyéb képességéit is az idő alatt, mikor testébe zárta őt. Ezáltal sérülése rövid idő alatt begyógyulnak és akár új testet is képes magának létrehozni.
Mielőtt még Szaszuke elhagyta volna Avarrejteket, tanára, Hatake Kakasi megtanította neki, hogyan használja a Csidorit, egy villám-alapú csakrát, mely gyors és elsöprő támadásokra alkalmas. Az Első rész során Szaszuke ezt a támadást napi kétszer volt képes alkalmazni, ebben való fejlődése a Második részben egyelőre ismeretlen. Magának a Csidorinak a használta helyett Szaszuke annak alapjait felhasználva egész sor más technikát fejlesztett ki. Ezek közül az első volt, hogy a testében gerjesztett elektromosságot pajzsként használta fel, majd pedig ezt az erőt a csokutójába átvezetve erősítette fel annak vágóerejét.Később azt is megtanulta, hogy hogyan tudja ezt az elektromosságot megszilárdítani és ezzel például kardját meghosszabbítani. A Csidoriból kifejlesztett legerősebb, Kirinnek nevezett technikája segítségével képes megzabolázni a természetes villámokat és támadásra felhasználni őket.


Szakura:
Kapcsolatai és személyisége
A sorozat kezdetén Szakura mély vonzalmat érez Ucsiha Szaszuke iránt, akiben Szakurát annak jó kinézete, rideg személyisége és kiemelkedő ügyessége ragadott meg. Ez a vonzalom határozta meg Szakura korai szerepléseinek nagy részét, melyek alkalmával a fiatal fiú figyelmét igyekszik felkelteni.Miután a lány egyre több időt tölt Szaszukéval, mint csapattársával, Szakurában egyre erősebb aggodalom alakul ki, hogy a fiú hatalomvágya miatt egy napon el fogja hagyni őt és Avarrejteket. Mikor félelmei beigazolódnak az Első rész végén, Szakura mindent megtesz, hogy visszatartsa Szaszukét, így bevallja a fiúnak, hogy szerelmes belé és még azt is felajánlja neki, hogy csatlakozik hozzá. A lány szavai ugyan megérintik a fiút, de ez mégsem tartja vissza attól, hogy elhagyja Avarrejteket.Szaszuke távozását követően Szakura eltökélt céljává válik, hogy hazahozza a fiút, mely egyben meghatározó eleme is a Második részben betöltött szerepének.Bár továbbra is aggódik jóléte miatt, és nem engedi, hogy bárki rosszat szóljon Szaszukéról,Szakura akár ártani is képes lenne neki, ha ezzel vissza tudná hozni a faluba.
Szakura kapcsolata Uzumaki Narutóval, akárcsak Szaszukéval, szintén változásokon megy keresztül a történet előrehaladtával. Első találkozásuk alkalmával Szakura tehetségtelen idiótaként tekint Narutóra, aki szándékosan akarja nehezíteni az ő életét. A továbbiak során Naruto többször is bizonyítja harci tudását és elkötelezettségét csapattársai iránt, ami ráébreszti Szakurát, hogy első benyomása a fiúról téves volt. Szaszuke távozása után az Első rész végén Szakura Naruto segítségét kéri abban, hogy hozzák vissza a fiút. Naruto gyengéd érzelmeket táplál Szakura iránt, így mindent megtesz ami erejéből telik, hogy eleget tegyen a lány kívánságának. Annak ellenére, hogy küldetése sikertelenül zárul és a végén ő maga kórházba is kerül emiatt, megesküszik, hogy egy napon eleget fog tenni Szakura kérésének. Felismerve az áldozatot, hogy Naruto min lenne képes keresztülmenni ezért, Szakura az Első és a Második részt összekötő két és fél évet edzéssel tölti, hogy legközelebb már ő is segítségére lehessen Narutónak. A Második rész folyamán, miközben Szaszuke után kutatnak, Szakura tudomást szerez azokról a nehézségekről, amikkel Narutónak szembe kell néznie: a Kilencfarkú rókadémonnal és az Akacuki nevű bűnszervezettel. Szakurát mélyen elszomorítja, hogy ez a két erő milyen befolyást gyakorol a fiatal harcos életére és ennek hatására jóval gondoskodóbb magatartást vesz fel Narutóval szemben, hogy segítségére lehessen ezek legyőzésében. Szakura érzelmi világa teljesen megváltozik a Második rész folyamán, bevallja Narutónak az érzéseit, mondván, hogy ostobaság volt Szaszuke iránti szerelme és már nem érdekli őt egy szökött bűnöző nindzsa, aki teljesen eltávolodott tőle. Naruto nem érti meg Szakura hirtelen érzelmi változását, s visszautasítja őt, mert „nem szereti azokat, akik még saját maguknak is hazudnak.” Valójában Szaszuke iránti érzései sem lankadtak, s ha más megoldás nincs, hogy kihozza őt a „sötétségből” arra is kész, hogy saját kezűleg oltsa ki Szaszuke életét.
Szakura legbelső érzéseinek, gondolatainak megtestesülése, Belső Szakura. Ez, komikus megjelenése mellett, Szakura valódi véleményét jeleníti meg olyan dolgokról, melyekről a külvilág felé éppen az ellenkezőjét mutatja. Belső Szakura megjelenéseit tipikusan a „sánnaró” felkiáltás kíséri, melynek semmilyen jelentése sincs, de a helyzettől függően „dehogyis”, „dehogynem” vagy „a csudába” jelentést hordozhatja. A Viz Media angol fordításában ezt a „Cha!” felkiáltással helyettesíti. Annak ellenére, hogy Belső Szakura a sorozat elején rendszeresen szerepelt, az Első rész felénél teljesen eltűnik, és csak a Második rész elején bukkan fel ismét.Szakura maga vállalta át ezeket az érzelmi kitöréseket, melyeket korábban a magába zárt Belső Szakurára hárított, az őt körülvevő többi szereplő rémületére és bánatára.
Képességei és készségei
Az Első rész folyamán Szakura képességei szinte alig mutatkoznak meg. Bár a harci jelenetek alkalmával láthatóan jártas az alap nindzsa technikákban,viszont nem rendelkezik semmi egyedi készséggel, mint a 7-es Csapat többi tagja. Tanára, Hatake Kakasi véleménye szerint Szakura tökéletesen uralja csakráját, de az ez által felszabadítható erők használatát csak a Második rész folyamán sajátítja el.
Cunadéval való két és fél éves edzése során Szakura két különleges technikát sajátított el, mely kimondottan a csakrájának precíz irányításán alapul. Az első és leggyakrabban alkalmazott képessége a gyógyítás, melynek révén kapta meg a csapat orvosának pozícióját. Gyors és ügyes gyógyító képességét a sorozat több szereplője is dicséri: véleményük szerint Szakura sokkal tehetségesebb mint a legtöbb, tapasztalt orvosi nindzsa. Mivel egy nindzsacsapat túlélése múlhat az orvosi nindzsákon, Szakurának biztonságos távolságot kell tartani az ellenségtől a harcok során. Ebben második képessége, emberfeletti ereje van segítségére. Csakráját az öklében koncentrálva és azt felszabadítva a célponttal való találkozásakor Szakura könnyedén képes bármilyen akadályt elhárítani.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 3
Heti: 4
Havi: 252
Össz.: 7 352

Látogatottság növelés
Oldal: naruto és barátai
minden ami naruto - © 2008 - 2024 - mnarutorol.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »